Uff ce ti-e si cu belgienii astia!
De vreo doua zile ninge. Ca sa vezi! Ce mai agitatie, cate accidente, trebuie sa-ti schimbi cauciucurile, sa mergi cu viteza redusa pe sosele, faci 6km in doua ore......s.a.m.d.
Stiam eu ca oamenii aici se agita pentru orice fleac,....inchipuiti-va ce se intampla acum pentru cativa centimetrii de zapada.
Dupa o luna decembrie calda simtim si noi acum muscatura gerului. Dar e o iarna frumoasa. Azi a iesit si soarele si zapada era atat de stralucitoare.
Sparanghel gratinat cu cartofi noi si bacon
-
*De cand a inceput sezonul sparanghelului nu a fost saptamana in care nu
pregatesc macar de doua ori pe saptamana o reteta cu sparanghel. Ei bine,
d...
1 day ago

0 comments:
Post a Comment